KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandtektik 9076383
*
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:54:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:08:34
1
250 kr
25/8 13:53:08
2
350 kr
25/8 13:57:04
1
Vinnande bud
25/8 14:00:52
2
450 kr
25/8 14:01:43
2
600 kr
25/8 14:40:24
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
*
Blandtektik
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 16:08:34 | 1 | 250 kr |
25/8 13:53:08 | 2 | 350 kr |
25/8 13:57:04 | 1 | Vinnande bud |
25/8 14:00:52 | 2 | 450 kr |
25/8 14:01:43 | 2 | 600 kr |
25/8 14:40:24 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07